EMRULLAH GENÇ / E&G MOBİLYA
E&G Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Genç

“E&G MOBİLYANIN ROLEX’İDİR”

• Emrullah Genç mobilya modasına yön veren tasarımcı bir işadamı. Baba mesleği olan mobilyacılığı E&G Mobilya ile konsept tasarımcılık noktasına taşıyan ve bünyesindeki yerli ve yabancı 81 markanın yanı sıra ünü yurtdışına taşan proje bazlı çalışmalarıyla mobilya modasının söz sahibi isimlerinden. Genç ve başarılı işadamı “Mobilya’nın Rolex’i dediği” E&G Mobilya’nın özelliklerini ve verdikleri hizmetleri Florya’daki showroom’larında Klass’a anlattı.
• E&G Mobilya çok yakında Etiler ve Cemil Topuzlu’da 2 mağaza daha açıyor. Firma ayrıca mağazalar dışında iki yeni showroom daha açma hazırlığında.

E&G Mobilya’nın sahibisiniz ve aynı zamanda mobilya modasına yön veren tasarımlar yapıyorsunuz, E&G’nin çizgisi nedir?
Biz şirketi ikiye ayırdık. Şirketin bir bölümünde Amerika, İtalya ve İspanya’dan gelen mobilyalar var. Bunları 3 bin metrekarelik bir alanda Florya ve Haramidere’deki şubemizde sergiliyoruz. Burada hazır mobilya satışlarımız var. Yurtdışındaki tasarımcıların markalarını burada sergiliyor ve satışını yapıyoruz. Dünya çapındaki 81’e yakın firmanın tasarımlarını Türkiye’deki meraklıları ile buluşturuyoruz. Bu markalar içinde mobilyanın yanı sıra aydınlatma, aksesuar, duvar kâğıdı, halı, perde gibi alanlarda dünyaca ünlü markaları da sergiliyoruz. İthal mobilya ve dekorasyon ürünleri satışının yanı sıra proje bazlı çalışmalar da yapıyoruz.

“PROJESİNİ ÜSTLENDİĞİMİZ BİR EVİN TASARIMINI TÜM AYRINTISIYLA YAPARIZ”

Proje bazlı çalışmalar nasıl gerçekleşiyor?

Proje bazlı çalışmalarımızı yürüten çok başarılı bir ekibimiz var. 2 mimar ve 3 dekoratör ile çalışıyoruz. Anahtar teslim projeler yapıp bir evin ihtiyacı olan tüm dekorasyonu çok kısa sürelerde A’dan Z’ye teslim ediyoruz. Yaptığımız evler butik çalışmalar olup tamamen kişiye özeldir. Birçok ünlü işadamı, politikacı ve sanatçı ile çalıştık. Evindeki çataldan, kaşığa her şeyi biz tasarladık. Kuzey Kıbrıs Cumhurbaşkanı’nın eşi Oya Talat örneğin İtalya’ya, Amerika’ya fuara gitmiş ama aradığını bulamamış. Daha sonra bize geldi, 5 gün kaldı ve hayalindeki projeyi E&G’de buldu.

“E&G’NİN TÜM ÜRÜNLERİNİN PATENTİ ALINMIŞTIR, BAŞKA FİRMALAR TAKLİTLERİNİ YAPAMAZLAR”

Bir mobilya modacısı olarak farkınız nedir?
Türkiye’de artık herkes mobilya satıyor. Mobilyacı siteleri, İstanbul’daki butik mobilyacılar ve ithal mobilya satan mağazalar olmak üzere ülkemizde yaklaşık iki bin firma var. Bizim farkımız bizim tarzımızdaki ürünler başka hiçbir yerde yok. 81 tane marka var bünyemizde. Aydınlatmadan duvar kağıdına, mobilyadan halıya ne ararsanız bulabilirsiniz E&G’de. Satışa sunduğumuz kendi tasarımlarımız ve dünya markaları içinde mobilya ön plandadır. Bizim satışa sunduğumuz bir ürünü başka yerde bulamazsınız. Örneğin bir yemek masası beğendiniz, bir benzeri başka yerde yoktur. Bizim burada satışa sunduğumuz ürünlerin bir parçasını bile Türkiye’nin başka bir yerinde bulamazsınız. Hepsi patentli ürünlerdir. Yurtdışından gelen ürünleri taklit olarak üretmeye kalksalar da yapamazlar. Çünkü firmalar hemen müdahale ediyor. Biz de bu markaları bünyemize kattığımız için E&G Mobilya olarak ön plana çıkıyoruz. Müşterimiz bizden bir yemek bir yatak odası beğendiğinde bunu bir tek bizde görmüş oluyor.

Devamı ve daha fazlası Klassmagazin Temmuz sayısında ...